Opis
DETALJI O PROIZVODU
ULAZNI PODACI
| Broj MPP trackera | 2 |
|---|---|
|
maksimalna ulazna struja (IDC Max)
|
16 / 16 A |
|
struja kratkog spoja, polje modula*
|
31 / 31 A |
|
Raspon ulaznog napona istosmjerne struje (UDC min – UDC Max)
|
150 – 1000 V |
|
Napon napajanja (UDc start)
|
200 V |
|
Nazivni ulazni napon (UDC,R)
|
595 V |
|
Raspon MPP napona (Umpp min – Umpp max)
|
163 – 800 V |
| Korisni MPP raspon napona | 150 – 800 V |
| Broj istosmjernih veza | 2 + 2 |
|
Snaga fotonaponskog generatora (PDC Max)
|
10 kWpeak |
IZLAZNI PODACI
|
Nazivni izlaz izmjenične struje (PAC,R)
|
5000 W |
|---|---|
|
Maksimalna izlazna snaga (Pizmjenični maksimum)
|
5000 VA |
|
Izlazna struja izmjenične struje (Iac nom)
|
7,2 A |
|
Rešetka veza (UAC,R)
|
3~ NPE 400/230, 3~ NPE 380/220 V |
|
Raspon izmjeničnog napona (UMin – U.max)
|
150 – 280 V |
|
Frekvencija (fr)
|
50 / 60 Hz |
|
Frekvencijski raspon (fMin – f.max)
|
45 – 65 Hz |
| Ukupno harmonijsko izobličenje | <3% @Pnom (230/400VAC 50Hz) |
|
Faktor snage (jer φAC,R)
|
0,85 – 1 ind,/kapa, |
OPĆI PODACI
|
Širina
|
432,5 mm |
|---|---|
|
Visina
|
642,5 mm |
|
Dubina
|
205,5 mm |
| Težina | 19,75 kg |
| Težina uključujući ambalažu | 23,05 kg |
| Stupanj zaštite | IP 65 |
| Klasa zaštite | 1 |
|
Kategorija prenapona (DC / AC) 1)
|
2 / 3 |
| Noćna potrošnja | < 1 W |
| Dizajn pretvarača | Bez transformatora |
| Hlađenja | Regulirano hlađenje zraka |
| Instalacija | U zatvorenom i na otvorenom |
| Temperaturni raspon okoline | -25°C – +60°C |
| Dopuštena vlažnost | 0 – 100 % |
|
maksimalna nadmorska visina 2)
|
2.000 m / 3.400 m |
| Tehnologija istosmjernog povezivanja | 4x DC+ i 4x DC vijčani priključci 2,5 – 16 mm² (16 mm² bez ferule) |
| AC connection technology | 5-pin AC screw terminals 2.5 – 16 mm² (16 mm² without ferrules) |
| Certificates and compliance with standards | ÖVE / ÖNORM E 8001-4-712, DIN V VDE 0126-1-1/A1, VDE AR N 4105, IEC 62109-1/-2, IEC 62116, IEC 61727, AS 3100, AS 4777-2, AS 4777-3, CER 06-190, G83/2, UNE 206007-1, SI 4777, CEI 0-21, NRS 097 |
| Interference emission class | B |
EFFICIENCY
| Max. efficiency (PV – grid) | 98 % |
|---|---|
| European efficiency (ηEU) | 97,3 % |
|
η at 5% Pac,r 3)
|
84,9 / 91,2 / 85,9 % |
|
η at 10% Pac,r 3)
|
89,9 / 94,6 / 91,7 % |
|
η at 20% Pac,r 3)
|
93,2 / 96,7 / 95,4 % |
|
η at 25% Pac,r 3)
|
93,9 / 97,2 / 96,0 % |
|
η at 30% Pac,r 3)
|
94,5 / 97,4 / 96,5 % |
|
η at 50% Pac,r 3)
|
95,2 / 97,9 / 97,3 % |
|
η at 75% Pac,r 3)
|
95,3 / 98,0 / 97,5 % |
|
η at 100% Pac,r 3)
|
95,2 / 98,0 / 97,6 % |
| MPP adaptation efficiency | > 99,9 % |
PROTECTION DEVICES
| DC insulation measurement | Yes |
|---|---|
| Overload behaviour | Operating point shift, power limitation |
| DC disconnector | Yes |
| DC Reverse polarity protection | Yes |
INTERFACES
| WLAN / Ethernet LAN | Fronius Solar.web, Modbus TCP SunSpec, Fornius Solar API (JSON) |
|---|---|
| 6 ulaza i 4 digitalna ulaza/izlaza | Sučelje za prijamnik kontrole mreškanja |
|
USB (utičnica tipa A) 4)
|
Zapisivanje podataka, ažuriranje pretvarača putem USB izbrisivog memorijskog pogona |
|
2x RS422 (RJ45 utičnica) 4)
|
Solarna mreža Fronius |
|
Signalni izlaz 4)
|
Gospodarenje energijom (plutajući relejni izlaz) |
| Datalogger i web-poslužitelj | Integriran |
|
Vanjski ulaz 4)
|
Priključak od s0 metara / Procjena zaštite od prenapona |
| RS485 | Modbus RTU SunSpec ili priključak na brojilo |
FUSNOTE ZA TEHNIČKE PODATKE
1) Prema IEC 62109-1.
2) Neograničeni/ograničeni raspon napona.
3) I na Umpp min / Udc,r / Umpp max.
4) Također dostupan u light verziji.
*Jasc pv = ISC Max ≥ I.Sc (STC) x 1,25 prema npr.: IEC 60364-7-712, NEC 2020, AS/NZS 5033:2021.












