Opis
ULAZNI PODACI
| Broj MPP trackera | 2 |
|---|---|
|
maksimalna ulazna struja (IDC Max)
|
33,0 / 27,0 A |
|
struja kratkog spoja, polje modula*
|
68,0 / 55,7 A |
|
Raspon ulaznog napona istosmjerne struje (UDC min – UDC Max)
|
200 – 1000 V |
|
Napon napajanja (UDc start)
|
200 V |
|
Nazivni ulazni napon (UDC,R)
|
600 V |
|
Raspon MPP napona (Umpp min – Umpp max)
|
320 – 800 V |
| Korisni MPP raspon napona | 200 – 800 V |
| Broj istosmjernih veza | 3 + 3 |
|
Snaga fotonaponskog generatora (PDC Max)
|
22,5 kWpeak |
IZLAZNI PODACI
|
Nazivni izlaz izmjenične struje (PAC,R)
|
15 kW |
|---|---|
|
Maksimalna izlazna snaga (Pizmjenični maksimum)
|
15 kVA |
|
Izlazna struja izmjenične struje (Iac nom)
|
21,7 A |
|
Rešetka veza (UAC,R)
|
3~NPE 4000/230, 3~NPE 380/220 V |
|
Raspon izmjeničnog napona (UMin – UMax)
|
150 – 280 V |
|
Frekvencija (fr)
|
50 / 60 Hz |
|
Frekvencijski raspon (fMin – fMax)
|
45 – 65 Hz |
| Ukupno harmonijsko izobličenje | <3% @Pnom (230/400VAC 50Hz) |
|
Faktor snage (jer φAC,R)
|
0 – 1 ind,/kapa, |
OPĆI PODACI
|
Širina
|
510 mm |
|---|---|
|
Visina
|
725 mm |
|
Dubina
|
225 mm |
| maksimalna struja | Uključen |
| Težina | 39,8 kg |
| Težina uključujući ambalažu | 46,2 kg |
| Stupanj zaštite | IP 66 |
| Klasa zaštite | 1 |
|
Kategorija prenapona (DC / AC) 1)
|
2 / 3 |
| Noćna potrošnja | <1 W |
| Hlađenja | Regulirano hlađenje zraka |
| Instalacija | Unutarnja i vanjska instalacija |
| Temperaturni raspon okoline | -25°C – +60°C |
| Dopuštena vlažnost | 0 – 100 % |
|
maksimalna nadmorska visina 2)
|
2.000 m / 3.400 m |
| Tehnologija istosmjernog povezivanja | 6x DC+ i 6x DC vijčani stezaljke 2,5 – 16 mm² |
| Tehnologija spajanja izmjeničnom strujom | 5-pinski AC vijčani priključci 2,5 – 16 mm² |
| Certificates and compliance with standards | IEC 62109-1/-2, IEC 62116, IEC 61727, VDE 0126-1-1/A1, VDE AR-N 4105, G98/1, G99/1, AS/NZS 4777.2, UNE 206007-1, CEI 0-21, CEI 0-16, NRS 097-2-1, TOR Erzeuger Typ A, EN 50549-1/-2, IEC 61683, IEC60068, IEC 63027:2023 |
| Interference emission class | B |
EFFICIENCY
| Max. efficiency (PV – grid) | 97,9 % |
|---|---|
| European efficiency (ηEU) | 96,2 / 97,6 / 97,0% |
|
η at 5% Pac,r 3)
|
91,6 / 93,9 / 90,8% |
|
η at 10% Pac,r 3)
|
94,2 / 96,1 / 94,7% |
|
η at 20% Pac,r 3)
|
95,9 / 97,3 / 96,5% |
|
η at 25% Pac,r 3)
|
96,1 / 97,6 / 96,9% |
|
η at 30% Pac,r 3)
|
96,4 / 97,7 / 97,1% |
|
η at 50% Pac,r 3)
|
96,6 / 97,9 / 97,5% |
|
η at 75% Pac,r 3)
|
96,4 / 97,9 / 97,6% |
|
η at 100% Pac,r 3)
|
96,5 / 97,8 / 97,6% |
| MPP adaptation efficiency | >99,9% |
PROTECTION DEVICES
| DC insulation measurement | Yes |
|---|---|
| Overload behaviour | Operating point shift. Power limitation |
| DC disconnector | Yes |
| DC Reverse polarity protection | Yes |
| Arc fault circuit interrupter (Fronius Arc Guard) | Yes |
SUČELJA
| WLAN / Ethernet LAN | Fronius Solar.web, Modbus TCP SunSpec, Fronius Solar API (JSON) |
|---|---|
| 6 ulaza i 4 digitalna ulaza/izlaza | Sučelje za prijemnik za upravljanje mreškanjem, upravljanje energijom |
|
USB (utičnica tipa A) 4)
|
Zapisivanje podataka, ažuriranje pretvarača putem USB izbrisivog memorijskog pogona |
|
2x RS422 (RJ45 utičnica) 4)
|
Solarna mreža Fronius |
|
Signalni izlaz 4)
|
Gospodarenje energijom (plutajući relejni izlaz) |
|
Vanjski ulaz 4)
|
Priključak od s0 metara / Procjena zaštite od prenapona |
| RS485 | Modbus RTU SunSpec ili priključak na brojilo |
FUSNOTE ZA TEHNIČKE PODATKE
1) Prema IEC 62109-1. DIN tračnica za opcionalni uređaj za zaštitu od prenapona tipa 1 + 2 ili tipa 2.
2) Neograničeni/ograničeni raspon napona.
3) Na Umpp min / Udc, r / Umpp max.
4) Također dostupan u light verziji.
*Jasc pv = ISC Max ≥ I.Sc (STC) x 1,25 prema npr.: IEC 60364-7-712, NEC 2020, AS/NZS 5033:2021.
DODATNA OPREMA ZA SERIJU SYMO ADVANCED
| Option DC OVP Type 2 – S Single string* | 4251019 | 129,90€ | |
| Option DC OVP Type 2 – M Multistring* | 4251020 | 219,90€ | |
| Option DC OVP Type 1+2 – S Single string* | 4251024 | 149,90€ | |
| Option DC OVP Type 1+2 – M Multistring | 4251025 | 259,90€ | |
| Retrofit DC OVP Type 2** | 4100010708 | 129,90€ | |
| Retrofit DC OVP Type 1+2** | 4100010719 | 149,90€ | |
| Kk. Calbing DC OVP Type 2 – M*** | 4300045448 | 25,90€ | |
| DC Connector Kit 10-27kVA | 4251015 | 49,90€ | |
| DC Connector Kit 10-27 35mm2 | 4251029 | 49,90€ | |
| Option 1 DC-plug +- pair MC4* | 4251021 | 9,90€ | |
| Current plug 1-pin 30A 1V f Plug connection GF | 4300031264 | 5,90€ | |
| Current plug 1-pin 30A 1V m Plug connection | 4300031266 | 4,90€ |
*ova opcija je već montirana
**za upotrebu s više žica naručite 2 komada – bez ožičenja
***Ožičenje za naknadnu ugradnju DC OVP tipa 2 i tipa 1+2










