Opis
Detalji o proizvodu
ULAZNI PODACI
| Broj MPP trackera | 2 |
|---|---|
|
Maks. ulazna struja (Idc max )
|
12 / 12 A |
|
Maks. struja kratkog spoja, niz modula*
|
24 / 24 A |
|
Raspon istosmjernog ulaznog napona (U dc min – U dc max )
|
80 – 1000 V |
|
Početni napon napajanja (U istosmjerni početak )
|
80 V |
|
Nazivni ulazni napon (U dc,r )
|
710 V |
|
MPP raspon napona (U mpp min – U mpp max )
|
200 – 800 V |
| Upotrebljivo MPP područje napona | 80 – 800 V |
| Broj DC priključaka | 2 + 2 |
|
Maks. Snaga PV generatora (P dc max )
|
4,5 kW vršna |
IZLAZNI PODACI
|
AC nominalni izlaz (P ac,r )
|
3000 W |
|---|---|
|
Maks. izlazna snaga (P ac max )
|
3000 VA |
|
AC izlazna struja (I ac nom )
|
13 A |
|
Priključak na mrežu (U ac,r )
|
1~ NPE 220/230 V |
|
Raspon izmjeničnog napona (U min – U max )
|
180 – 270 V |
|
Frekvencija (f r )
|
50/60 Hz |
|
Frekvencijski raspon (f min – f max )
|
45 – 65 Hz |
| Ukupno harmonijsko izobličenje | <3% @Pnom (230/400VAC 50Hz) |
|
Faktor snage (cos φ ac,r )
|
0,85 – 1 ind,/čep, |
OPĆI PODACI
|
Širina
|
432,5 mm |
|---|---|
|
Visina
|
642,5 mm |
|
Dubina
|
205,5 mm |
| Težina | 19,25 kg |
| Težina uklj. ambalaža | 25,8 kg |
| Stupanj zaštite | IP 65 |
| Klasa zaštite | 1 |
|
Kategorija prenapona (DC / AC) 1)
|
2/3 |
| Noćna potrošnja | < 1 W |
| Dizajn invertera | Bez transformatora |
| Hlađenje | Regulirano hlađenje zrakom |
| Montaža | U zatvorenom i na otvorenom |
| Raspon temperature okoline | -40°C – +55°C |
| Dopuštena vlažnost | 0 – 100 % |
|
Maks. nadmorska visina 2)
|
4000 m |
| DC tehnologija spajanja | 4x DC+1 i 4x DC- vijčane stezaljke 2,5 – 16 mm² |
| AC priključna tehnologija | 3-pinske AC vijčane stezaljke 2,5 – 16 mm² |
| Certifikati i usklađenost sa standardima | DIN V VDE 0126-1-1/A1, IEC 62109-1/-2, IEC 62116, IEC 61727, AS 4777-2, AS 4777-3, G98/1, G99/1, CEI 0-21, VDE AR N 4105 |
| Zvučne emisije | 55 dB(A) |
| Klasa emisije smetnji | B |
UČINKOVITOST
| Maks. učinkovitost (PV – mreža) | 98 % |
|---|---|
| Europska učinkovitost (ηEU) | 96,1 % |
|
η pri 5% P ac,r 3)
|
80,8 / 82,5 / 82,5 % |
|
η pri 10% P ac,r 3)
|
84,1 / 86,5 / 86,1 % |
|
η pri 20% P ac,r 3)
|
90,3 / 95,5 / 94,8 % |
|
η pri 25% P ac,r 3)
|
91,8 / 96,4 / 95,1 % |
|
η pri 30% P ac,r 3)
|
92,7 / 96,9 / 96,0 % |
|
η pri 50% P ac,r 3)
|
94,5 / 97,4 / 97,0 % |
|
η pri 75% P ac,r 3)
|
95,4 / 97,9 / 97,7 % |
|
η pri 100% P ac,r 3)
|
95,7 / 97,9 / 97,8 % |
| Učinkovitost prilagodbe MPP-a | > 99,9 % |
ZAŠTITNI UREĐAJI
| Mjerenje istosmjerne izolacije | Da |
|---|---|
| Ponašanje preopterećenja | Pomak radne točke, ograničenje snage |
| DC rastavljač | Da |
| DC zaštita od obrnutog polariteta | Da |
SUČELJA
| WLAN / Ethernet LAN | Fronius Solar.web, Modbus TCP SunSpec, Fronius Solar API (JSON) |
|---|---|
| 6 ulaza i 4 digitalna ulaza/izlaza | Sučelje za prijemnik za kontrolu valovitosti |
|
USB (utičnica tipa A) 4)
|
Bilježenje podataka, ažuriranje pretvarača putem USB flash pogona |
|
2x RS422 (RJ45 utičnica) 4)
|
Fronius solarna mreža |
|
Signalni izlaz 4)
|
Upravljanje energijom (plutajući relejni izlaz) |
| Datalogger i web poslužitelj | Integriran |
|
Vanjski ulaz 4)
|
Priključak brojila S0 / Ocjena prenaponske zaštite |
| RS485 | Modbus RTU SunSpec ili priključak mjerača |
BILJEŠKE ZA TEHNIČKE PODATKE
1) Prema IEC 62109-1.
2) Neograničen raspon napona.
3) I na Umpp min / Udc,r / Umpp max.
4) Dostupno i u light verziji.
* I sc pv = I sc max ≥ I sc (STC) x 1,25 prema npr.: IEC 60364-7-712, NEC 2020, AS/NZS 5033:2021.
DODATNA OPREMA ZA SERIJU PRIMO
*Dodatna oprema se posebno naručuje kroz komentare u obrascu web shopa*
| DC SPD 8.2 TYPE 1+2 M Retrofit*** | 4240335CK | 199,90€ |










