Opis
Detalji o proizvodu
ULAZNI PODACI
| Broj MPP trackera | 1 |
|---|---|
|
Maks. ulazna struja (Idc max )
|
47,7 A |
|
Maks. struja kratkog spoja, niz modula*
|
80 A |
|
Raspon istosmjernog ulaznog napona (U dc min – U dc max )
|
580 – 1000 V |
|
Početni napon napajanja (U istosmjerni početak )
|
650 V |
|
Nazivni ulazni napon (U dc,r )
|
580 V |
|
MPP raspon napona (U mpp min – U mpp max )
|
580 – 850 V |
| Upotrebljivo MPP područje napona | 580 – 850 V |
| Broj DC priključaka | 6 |
|
Maks. Snaga PV generatora (P dc max )
|
37,8 kW vršna |
IZLAZNI PODACI
|
AC nominalni izlaz (P ac,r )
|
27 kW |
|---|---|
|
Maks. izlazna snaga (P ac max )
|
27 kVA |
|
AC izlazna struja (I ac nom )
|
40,9 / 39,1 A |
|
Priključak na mrežu (U ac,r )
|
3~ NPE 400/230, 3~ NPE 380/220 V |
|
Raspon izmjeničnog napona (U min – U max )
|
150 – 275 V |
|
Frekvencija (f r )
|
50/60 Hz |
|
Frekvencijski raspon (f min – f max )
|
45 – 65 Hz |
| Ukupno harmonijsko izobličenje | <3% @Pnom (230/400VAC 50Hz) |
|
Faktor snage (cos φ ac,r )
|
0 – 1 ind,/cap, |
OPĆI PODACI
|
Širina
|
512 mm |
|---|---|
|
Visina
|
751 mm |
|
Dubina
|
227,5 mm |
| Težina | 35,5 kg |
| Težina uklj. ambalaža | 39,5 kg |
| Stupanj zaštite | IP 66 |
| Klasa zaštite | 1 |
|
Kategorija prenapona (DC / AC) 1)
|
2 / 3 |
| Noćna potrošnja | < 1 W |
| Dizajn invertera | Bez transformatora |
| Hlađenje | Regulirano hlađenje zrakom |
| Montaža | U zatvorenom i na otvorenom |
| Raspon temperature okoline | -25°C – +60°C |
| Dopuštena vlažnost | 0 – 100 % |
|
Maks. nadmorska visina 2)
|
2000 m / 2500 m |
| DC tehnologija spajanja | 6x DC+ i 6x DC- vijčanih stezaljki 2,5 – 16 mm² |
| AC priključna tehnologija | 5-pinske AC vijčane stezaljke 2,5 – 16 mm² |
| Certifikati i usklađenost sa standardima | ÖVE / ÖNORM E 8001-4-712, DIN V VDE 0126-1-1/A1, VDE AR N 4105, IEC 62109-1/-2, IEC 62116, IEC 61727, AS 3100, AS 4777-2, AS 4777 -3, CER 06-190, G99, UNE 206007-1, SI 4777, CEI 0-16, CEI 0-21 |
| Zvučne emisije | 60,3 dB(A) |
| Klasa emisije smetnji | B |
UČINKOVITOST
| Maks. učinkovitost (PV – mreža) | 98,3 % |
|---|---|
| Europska učinkovitost (ηEU) | 98,0 % |
|
η pri 5% P ac,r 3)
|
95,9 / 93,1 % |
|
η pri 10% P ac,r 3)
|
96,8 / 95,7 % |
|
η pri 20% P ac,r 3)
|
97,7 / 97,1 % |
|
η pri 25% P ac,r 3)
|
98,1 / 97,3 % |
|
η pri 30% P ac,r 3)
|
98,1 / 97,4 % |
|
η pri 50% P ac,r 3)
|
98,3 / 97,5 % |
|
η pri 75% P ac,r 3)
|
98,2 / 97,6 % |
|
η pri 100% P ac,r 3)
|
98,1 / 97,5 % |
| Učinkovitost prilagodbe MPP-a | > 99,9 % |
ZAŠTITNI UREĐAJI
| Mjerenje istosmjerne izolacije | Da |
|---|---|
| Ponašanje preopterećenja | Pomak radne točke, ograničenje snage |
| DC rastavljač | Da |
| Integrirani držač osigurača | Da |
| DC zaštita od obrnutog polariteta | Da |
SUČELJA
| WLAN / Ethernet LAN | Fronius Solar.web, Modbus TCP SunSpec, Fronius Solar API (JSON) |
|---|---|
| 6 ulaza i 4 digitalna ulaza/izlaza | Sučelje za prijemnik za kontrolu valovitosti |
|
USB (utičnica tipa A) 4)
|
Bilježenje podataka, ažuriranje pretvarača putem USB flash pogona |
|
2x RS422 (RJ45 utičnica) 4)
|
Fronius solarna mreža |
|
Signalni izlaz 4)
|
Upravljanje energijom (plutajući relejni izlaz) |
| Data logger i web poslužitelj | Integriran |
|
Vanjski ulaz 4)
|
Priključak brojila S0 / Ocjena prenaponske zaštite |
| RS485 | Modbus RTU SunSpec ili priključak mjerača |
BILJEŠKE ZA TEHNIČKE PODATKE
1) Prema IEC 62109-1. Dostupna je DIN tračnica za dodatni uređaj za zaštitu od prenapona tipa 1 + 2 ili tipa 2.
2) Neograničeni / ograničeni raspon napona.
3) I na Umpp min / Udc,r / Umpp max.
4) Dostupno i u light verziji.
* I sc pv = I sc max ≥ I sc (STC) x 1,25 prema npr.: IEC 60364-7-712, NEC 2020, AS/NZS 5033:2021.
DODATNA OPREMA ZA SERIJU ECO
*Dodatna oprema se posebno naručuje kroz komentare u obrascu web shopa*
| DC Connector Kit 10-27kVA | 4251015 | 49,90€ |
| DC Connector Kit 10-27 35mm2 | 4251029 | 49,90€ |
| Option 1 DC-plug +- pair MC4* | 4251021 | 9,90€ |
| Option fuses 6x15A DC+* | 4251022 | 29,90€ |
| Current plug 1-pin 30A 1V f Plug connection GF | 4300031264 | 5,90€ |
| Current plug 1-pin 30A m Plug conncention | 4300031266 | 4,90€ |
| Option DC OVP Type 2-S Single string* | 4251019 | 129,90€ |
| Option DC OVP Type 1+2 S Single string* | 4251024 | 149,90€ |
| Option DC OVP Type 1+2 M Multistring* | 4251025 | 259,90€ |
| Retrofit DC OVP Type 2** | 4100010708 | 129,90€ |
| Retrofit DC OVP Type 1+2** | 4100010719 | 149,90€ |
| Kk. Cabling DC OVP Type 2-S*** | ||
| *ova opcija je već montirana
**za upotrebu s više žica naručite 2 komada – bez ožičenja ***Ožičenje za naknadnu ugradnju DC OVP tipa 2 i tipa 1+2 |








