Opis
Detalji o proizvodu
ULAZNI PODACI
| Broj MPP trackera | 2 |
|---|---|
|
Maks. PV ulazna snaga
|
6220 W |
|
Maks. ulazna struja (Idc max )
|
25 / 12,5 A |
|
Maks. struja kratkog spoja, niz modula*
|
40,0 / 20,0 A |
|
Raspon istosmjernog ulaznog napona (U dc min – U dc max )
|
80-1000 V |
|
Početni napon napajanja (U istosmjerni početak )
|
80 V |
|
Nazivni ulazni napon (U dc,r )
|
610 V |
|
MPP raspon napona (U mpp min – U mpp max )
|
174-800 V |
| Upotrebljivo MPP područje napona | 80-800 (prikaz, stručni). |
| Broj DC priključaka | 2/1 |
|
Maks. Snaga PV generatora (P dc max )
|
9 kW vršna |
IZLAZNI PODACI
|
AC nominalni izlaz (P ac,r )
|
6000 W |
|---|---|
|
Maks. izlazna snaga (P ac max )
|
6000 VA |
| Maks. AC izlazna struja | 16,4 A |
|
Priključak na mrežu (U ac,r )
|
3~NPE 400/230, 3~NPE 380/220 V |
|
Raspon izmjeničnog napona (U min – U max )
|
154 – 280 V |
|
Frekvencija (f r )
|
50/60 Hz |
|
Frekvencijski raspon (f min – f max )
|
45-66 Hz |
| Ukupno harmonijsko izobličenje | <3% @Pnom (230/400VAC 50Hz) |
|
Faktor snage (cos φ ac,r )
|
0,7-1 ind,/kapa, |
| Rezervno napajanje | 3~NPE 400 V / 230 V |
|
Ne m. AC izlazna struja (380V AC )
|
9,1 A |
|
Ne m. AC-Ausgangsstrom (400V AC )
|
8,7 A |
OPĆI PODACI
|
Duljina
|
595 mm |
|---|---|
|
Širina
|
529 mm |
|
Visina
|
595 mm |
|
Dubina
|
180 mm |
| Težina | 23,38 kg |
| Težina uklj. ambalaža | 28,5 kg |
| Stupanj zaštite | IP66 |
| Klasa zaštite | 1 |
|
Kategorija prenapona (DC / AC) 1)
|
2/3 |
| Noćna potrošnja | <10 W |
| Dizajn invertera | Bez transformatora |
| Hlađenje | Regulirano hlađenje zrakom |
| Montaža | Unutarnja i vanjska montaža |
| Raspon temperature okoline | -25°C – +60°C |
| Dopuštena vlažnost | 0 – 100% |
|
Maks. nadmorska visina 2)
|
3000m / 4000m |
| DC PV tehnologija spajanja | 3x DC+ i 3x DC- utične opružne stezaljke 2,5 – 10 mm² |
| Tehnologija spajanja DC baterija | 1x BATT+ i 1x BATT- utisni opružni terminali 2,5 – 10 mm² |
| AC priključna tehnologija | 5-polni AC push-in opružni terminali 1,5 – 10 mm², 3-polni pomoćni izvor napajanja push-in opružni terminali 1,5 mm² – 10 mm², 5x PE-vijčani terminali 2,5 – 16 mm² |
| Certifikati i usklađenost sa standardima | IEC 62109, IEC 62116, IEC 61727, IEC 62909, VDE 0126, VDE AR-N4105, AS/NZS 4777.2, EN 50549, CEI 0-21, G 98, R25 7) |
| Funkcije rezervnog napajanja | PV točka, puna sigurnosna kopija 4) |
|
Kompatibilne baterije 6)
|
BYD Battery-Box Premium HVS/HVM 5) & LG RESU FLEX |
| Zvučne emisije | 47 dB(A) |
| Klasa emisije smetnji | B |
UČINKOVITOST
| Maks. učinkovitost (PV – mreža) | 98,2 % |
|---|---|
| Europska učinkovitost (ηEU) | 97,7 |
|
η pri 5% P ac,r 3)
|
92,9 |
|
η pri 10% P ac,r 3)
|
95,8 |
|
η pri 20% P ac,r 3)
|
97,3 |
|
η pri 25% P ac,r 3)
|
97,6 |
|
η pri 30% P ac,r 3)
|
97,8 |
|
η pri 50% P ac,r 3)
|
98,1 |
|
η pri 75% P ac,r 3)
|
98,2 |
|
η pri 100% P ac,r 3)
|
98,2 |
| Učinkovitost prilagodbe MPP-a | >99,9 % |
ZAŠTITNI UREĐAJI
| Mjerenje istosmjerne izolacije | Da |
|---|---|
| Ponašanje preopterećenja | Pomak radne točke. Ograničenje snage |
| DC rastavljač | Da |
| DC zaštita od obrnutog polariteta | Da |
SUČELJA
| WLAN / 2x Ethernet LAN | Fronius Solar.web, Modbus TCP SunSpec, Fronius Solar API (JSON) |
|---|---|
| 6x digitalni ulaz/izlaz + 6x digitalni ulaz | Sučelje za prijemnik upravljanja valovitošću, upravljanje energijom |
| Zaustavljanje u nuždi (WSD) | Da |
| Datalogger i web poslužitelj | Uključeno |
| 2x RS485 | Modbus RTU SunSpec (dobavljač treće strane) / Fronius Smart Meter, baterija, Fronius Ohmpilot |
IZLAZNI PODACI PV TOČKA
| Maksimalna trajna izlazna snaga | 3000 VA |
|---|---|
|
Ne m. izlazna struja (Iac max)
|
13 A |
| Mrežni priključak | 1 ~ NPE 220 V / 230 V |
| Frekvencija | 53 Hz / 63 Hz |
| Maks. vrijeme prebacivanja PV-točka | 20 s |
| Maks. vrijeme prebacivanja Potpuna sigurnosna kopija | 35 s |
| Frekvencija u modu rezervnog napajanja | 53 Hz |
PRIKLJUČAK NA BATERIJU
| Broj DC priključaka | 1 |
|---|---|
|
Maks. ulazna struja (Idc maks. )
|
22 A |
| Maks. ulazna/izlazna snaga (ovisno o priključenoj bateriji) | 6220 W |
| Maks. AC napajanje (ovisno o priključenoj bateriji) | 6000 W |
| Min. DC ulazni napon | 160 V |
| Maks. DC ulazni napon | 531 V |
BILJEŠKE ZA TEHNIČKE PODATKE
1) Prema IEC 62109-1. Mogućnost naknadne ugradnje uređaja za zaštitu od prenapona DC SPD tip 1+2 za 2 MPP trackera dostupna pod sljedećim brojem artikla: 4,240,313,CK
2) Neograničeni / ograničeni raspon napona.
3) Na Udc,r
4) Ovisno o priključenoj bateriji.
5) Ovo se ne odnosi na BYD Battery-Box Premium HVS 12.8 & HVM 8.3
6) Ovisno o certifikatu za pojedinu državu i dostupnosti
7) Trenutačne certifikate možete pronaći na www.fronius.com/symo-gen24-plus-cert
* I sc pv = I sc max ≥ I sc (STC) x 1,25 prema npr.: IEC 60364-7-712, NEC 2020, AS/NZS 5033:2021.










