Opis
DETALJI O PROIZVODU
ULAZNI PODACI
| Broj MPP trackera | 2 |
|---|---|
|
Maksimalna ulazna snaga fotonaponske energije
|
5200 W |
|
maksimalna ulazna struja (IDC Max)
|
12,5 A / 12,5 A |
|
struja kratkog spoja, polje modula*
|
20,0 A / 20,0 A |
|
Raspon ulaznog napona istosmjerne struje (UDC min – UDC Max)
|
80-1000 V |
|
Napon napajanja (UDc start)
|
80 V |
|
Nazivni ulazni napon (UDC,R)
|
610 V |
|
Raspon MPP napona (Umpp min – Umpp max)
|
210-800 V |
| Korisni MPP raspon napona | 80-800 V |
| Broj istosmjernih veza | 2+1 |
|
Snaga fotonaponskog generatora (PDC Max)
|
7,5 kWpeak |
IZLAZNI PODACI
|
Nazivni izlaz izmjenične struje (PAC,R)
|
5000 W |
|---|---|
|
Maksimalna izlazna snaga (Pizmjenični maksimum)
|
5000 VA |
| maksimalna potražnja za energijom u mreži | 10 VA |
| Maksimalna izlazna struja izmjenične struje | 8 A |
|
Rešetka veza (UAC,R)
|
3 ~NPE 230V / 400V, 3 ~ NPE 220V / 380V |
|
Raspon izmjeničnog napona (UMin – U.max)
|
154-280 V |
|
Frekvencija (fr)
|
50 / 60 Hz |
|
Frekvencijski raspon (fMin , G.max)
|
45-66 Hz |
| Ukupno harmonijsko izobličenje | <3% @Pnom (230/400VAC 50Hz) |
|
Faktor snage (jer φAC,R)
|
0,7 – 1 ind,/kapa, |
| Rezervno napajanje | 1 ~ NPE 220 V / 230 V |
|
AC-Ausgangsstrom (380VAC)
|
7,6 A |
|
AC-Ausgangsstrom (400VAC)
|
7,2 A |
OPĆI PODACI
|
Duljina
|
530 mm |
|---|---|
|
Širina
|
474 mm |
|
Visina
|
530 mm |
|
Dubina
|
165 mm |
| Težina | 15,61 kg |
| Težina uključujući ambalažu | 19,35 kg |
| Stupanj zaštite | IP66 |
| Klasa zaštite | 1 |
|
Kategorija prenapona (DC / AC) 1)
|
2/3 |
| Noćna potrošnja | <10 W |
| Dizajn pretvarača | Bez transformatora |
| Hlađenja | Regulirano hlađenje zraka |
| Installation | Indoor and outdoor installation |
| Ambient temperature range | -25 – +60°C |
| Permitted humidity | 0 – 100% |
|
Max. altitude 2)
|
3000m / 4000m |
| DC PV connection technology | 3x DC+ and 3x DC- push-in spring terminals 2.5 – 10 mm² |
| DC battery connection technology | 1x BATT+ and 1x BATT- push-in spring terminals 2.5 – 10 mm² |
| AC connection technology | 5 pole AC push-in spring terminals 1.5 – 10 mm² 3 pole backup power push-in spring terminals 1.5mm² – 10mm² 5x PE-screw terminals 2.5 – 16 mm² |
| Certificates and compliance with standards | IEC 62109, IEC 62116, IEC 61727, IEC 62909, VDE 0126, VDE AR-N4105, AS/NZS 4777.2, EN 50549, CEI 0-21, G 98, R25 6) |
| Back-up power functions | PV Point |
| Sound emissions | 36 dB(A) |
|
Compatible batteries 5)
|
BYD Battery-Box Premium HVS/HVM 4) & LG RESU FLEX |
| Razred emisije smetnji | B |
EFIKASNOST
| maksimalna učinkovitost (PV – mreža) | 98,2 % |
|---|---|
| Europska učinkovitost (ηEU) | 97,5% |
|
η na 5% PAC,R 3)
|
91,2% |
|
η na 10% PAC,R 3)
|
94,9% |
|
η na 20% PAC,R 3)
|
96,9% |
|
η na 25% PAC,R 3)
|
97,3% |
|
η na 30% PAC,R 3)
|
97,5% |
|
η na 50% PAC,R 3)
|
98,0% |
|
η na 75% PAC,R 3)
|
98,1% |
|
η na 100% PAC,R 3)
|
98,2% |
| Učinkovitost prilagodbe MPP-a | 99,9% |
ZAŠTITNI UREĐAJI
| Mjerenje istosmjerne izolacije | Da |
|---|---|
| Ponašanje preopterećenja | Pomak operativne točke. Ograničenje snage |
| DC rastavljač | Da |
| Dc Obrnuta zaštita od polariteta | Da |
SUČELJA
| WLAN / 2x Ethernet LAN | Fronius Solar.web, Modbus TCP SunSpec, Fronius Solar API (JSON) |
|---|---|
| 6x digitalni ulaz/izlaz + 6x digitalni u | Sučelje za prijemnik za upravljanje mreškanjem, upravljanje energijom |
| Zaustavljanje u nuždi (WSD) | Da |
| Datalogger i web-poslužitelj | Uključen |
| 2x RS485 | Modbus RTU SunSpec (dobavljač treće strane) / Fronius Smart Meter, baterija, Fronius Ohmpilot |
PV TOČKA IZLAZNIH PODATAKA
| Maksimalna kontinuirana izlazna snaga | 3000 VA |
|---|---|
|
Izlazna struja nom. (Iac max)
|
13 A |
| Rešetka veza | 1 ~ NPE 220 V / 230 V |
| Frekvencija | 50 Hz / 60 Hz |
| Maksimalno vrijeme prebacivanja PV-Point | 20 s |
| Frekvencija u sigurnosnom načinu napajanja | 53 Hz |
PRIKLJUČAK BATERIJE
| Broj istosmjernih veza | 1 |
|---|---|
|
maksimalna ulazna struja (IDc max.)
|
12,5 A |
| ulazna / izlazna snaga (ovisno o priključenoj bateriji) | 5200 W |
| Minimalni ulazni napon istosmjerne struje | 160 V |
| Maksimalni ulazni napon istosmjerne struje | 531 V |
FUSNOTE ZA TEHNIČKE PODATKE
1) Prema IEC-u 62109-1. Mogućnost naknadne ugradnje uređaja za zaštitu od prenapona DC SPD tip 1 + 2 za 2 MPP trackera dostupna pod sljedećim brojem stavke: 4,240,313,CK
2) Neograničeno / ograničeni raspon napona.
3) U Udc,r
4) To se ne odnosi na BYD bateriju Premium HVS 12.8 i HVM 8.3
5) Ovisno o certifikaciji i dostupnosti za pojedinu zemlju
6) Trenutne certifikate možete pronaći pod www.fronius.com/symo-gen24-plus-cert
*Jasc pv = ISC Max ≥ I.Sc (STC) x 1,25 prema npr.: IEC 60364-7-712, NEC 2020, AS/NZS 5033:2021.












