Opis
DETALJI O PROIZVODU
ULAZNI PODACI
| Broj MPP trackera | 2 |
|---|---|
|
maksimalna ulazna struja (IDC Max)
|
12 / 12 A |
|
struja kratkog spoja, polje modula*
|
24 / 24 A |
|
Raspon ulaznog napona istosmjerne struje (UDC min – UDC Max)
|
80 – 1000 V |
|
Napon napajanja (UDc start)
|
80 V |
|
Nazivni ulazni napon (UDC,R)
|
710 V |
|
Raspon MPP napona (Umpp min – Umpp max)
|
240 – 800 V |
| Korisni MPP raspon napona | 80 – 800 V |
| Broj istosmjernih veza | 2 + 2 |
|
Snaga fotonaponskog generatora (PDC Max)
|
6,9 kWpeak |
IZLAZNI PODACI
|
Nazivni izlaz izmjenične struje (PAC,R)
|
4600 W |
|---|---|
|
Maksimalna izlazna snaga (Pizmjenični maksimum)
|
4600 VA |
|
Izlazna struja izmjenične struje (Iac nom)
|
20 A |
|
Rešetka veza (UAC,R)
|
1~ NPE 220/230 V |
|
Raspon izmjeničnog napona (UMin – U.max)
|
180 – 270 V |
|
Frekvencija (fr)
|
50 / 60 Hz |
|
Frekvencijski raspon (fMin – f.max)
|
45 – 65 Hz |
| Ukupno harmonijsko izobličenje | <3% @Pnom (230/400VAC 50Hz) |
|
Faktor snage (jer φAC,R)
|
0,85 – 1 ind,/kapa, |
OPĆI PODACI
|
Širina
|
432,5 mm |
|---|---|
|
Visina
|
642,5 mm |
|
Dubina
|
205,5 mm |
| Težina | 19,25 kg |
| Težina uključujući ambalažu | 25,8 kg |
| Stupanj zaštite | IP 65 |
| Klasa zaštite | 1 |
|
Kategorija prenapona (DC / AC) 1)
|
2 / 3 |
| Noćna potrošnja | < 1 W |
| Dizajn pretvarača | Bez transformatora |
| Hlađenja | Regulirano hlađenje zraka |
| Instalacija | U zatvorenom i na otvorenom |
| Temperaturni raspon okoline | -40°C – +55°C |
| Dopuštena vlažnost | 0 – 100 % |
|
maksimalna nadmorska visina 2)
|
4.000 m |
| Tehnologija istosmjernog povezivanja | 4x DC+ i 4x DC vijčani priključci 2,5 – 16 mm² |
| Tehnologija spajanja izmjeničnom strujom | 3-pinski AC vijčani priključci 2,5 – 16 mm² |
| Certifikati i usklađenost sa standardima | DIN V VDE 0126-1-1/A1, IEC 62109-1/-2, IEC 62116, IEC 61727, AS 4777-2, AS 4777-3, G98/1, G99/1, CEI 0-21, VDE AR N 4105 |
| Razred emisije smetnji | B |
EFIKASNOST
| maksimalna učinkovitost (PV – mreža) | 98,1 % |
|---|---|
| Europska učinkovitost (ηEU) | 97,0 % |
|
η na 5% PAC,R 3)
|
80,8 / 82,5 / 82,5 % |
|
η na 10% PAC,R 3)
|
88,9 / 94,4 / 92,9 % |
|
η na 20% PAC,R 3)
|
93,0 / 97,0 / 95,9 % |
|
η na 25% PAC,R 3)
|
93,9 / 97,2 / 96,6 % |
|
η na 30% PAC,R 3)
|
94,5 / 97,3 / 96,9 % |
|
η na 50% PAC,R 3)
|
95,6 / 97,9 / 97,6 % |
|
η na 75% PAC,R 3)
|
96,0 / 97,9 / 97,8 % |
|
η na 100% PAC,R 3)
|
96,2 / 97,9 / 98,0 % |
| Učinkovitost prilagodbe MPP-a | > 99,9 % |
ZAŠTITNI UREĐAJI
| Mjerenje istosmjerne izolacije | Da |
|---|---|
| Ponašanje preopterećenja | Pomak radne točke, ograničenje snage |
| DC rastavljač | Da |
| Dc Obrnuta zaštita od polariteta | Da |
SUČELJA
| WLAN / Ethernet LAN | Fronius Solar.web, Modbus TCP SunSpec, Fronius Solar API (JSON) |
|---|---|
| 6 ulaza i 4 digitalna ulaza/izlaza | Sučelje za prijamnik kontrole mreškanja |
|
USB (utičnica tipa A) 4)
|
Zapisivanje podataka, ažuriranje pretvarača putem USB izbrisivog memorijskog pogona |
|
2x RS422 (RJ45 utičnica) 4)
|
Solarna mreža Fronius |
|
Signalni izlaz 4)
|
Gospodarenje energijom (plutajući relejni izlaz) |
| Datalogger i web-poslužitelj | Integriran |
FUSNOTE ZA TEHNIČKI PODACI
1) Prema IEC 62109-1.
2) Neograničeni raspon napona.
3) I na Umpp min / Udc,r / Umpp max.
4) Također dostupan u light verziji.
*Jasc pv = ISC Max ≥ I.Sc (STC) x 1,25 prema npr.: IEC 60364-7-712, NEC 2020, AS/NZS 5033:2021.
DODATNA OPREMA ZA SERIJU PRIMO
*Dodatna oprema se posebno naručuje kroz komentare u obrascu web shopa*
| DC SPD 8.2 TYPE 1+2 M Retrofit*** | 4240335CK | 199,90€ |










