Opis
Detalji o proizvodu
ULAZNI PODACI
| Broj MPP trackera | 2 |
|---|---|
|
Maks. PV ulazna snaga
|
4180 W |
|
Maks. ulazna struja (Idc max )
|
12,5 A / 12,5 A |
|
Maks. struja kratkog spoja, niz modula*
|
20,0 A / 20,0 A |
|
Raspon istosmjernog ulaznog napona (U dc min – U dc max )
|
80-1000 V |
|
Početni napon napajanja (U istosmjerni početak )
|
80 V |
|
Nazivni ulazni napon (U dc,r )
|
610 V |
|
MPP raspon napona (U mpp min – U mpp max )
|
170 – 800 V |
| Upotrebljivo MPP područje napona | 80-800 V |
| Broj DC priključaka | 2+1 |
|
Maks. Snaga PV generatora (P dc max )
|
6 kW vršna |
IZLAZNI PODACI
|
AC nominalni izlaz (P ac,r )
|
4000 W |
|---|---|
|
Maks. izlazna snaga (P ac max )
|
4000 VA |
| Maks. potražnja električne energije u mreži | 10 VA |
| Maks. AC izlazna struja | 8 A |
|
Priključak na mrežu (U ac,r )
|
3~NPE 230V / 400V, 3~NPE 220V / 380V |
|
Raspon izmjeničnog napona (U min – U max )
|
154-280 V |
|
Frekvencija (f r )
|
50/60 Hz |
|
Frekvencijski raspon (f min – f max )
|
45-66 Hz |
| Ukupno harmonijsko izobličenje | <3% @Pnom (230/400VAC 50Hz) |
|
Faktor snage (cos φ ac,r )
|
0,7-1 ind,/kapa, |
| Rezervno napajanje | 1 ~ NPE 220 V / 230 V |
|
Ne m. AC izlazna struja (380V AC )
|
6,1 A |
|
Ne m. AC-Ausgangsstrom (400V AC )
|
5,8 A |
OPĆI PODACI
|
Duljina
|
530 mm |
|---|---|
|
Širina
|
474 mm |
|
Visina
|
530 mm |
|
Dubina
|
165 mm |
| Težina | 15,61 kg |
| Težina uklj. ambalaža | 19,35 kg |
| Stupanj zaštite | IP66 |
| Klasa zaštite | 1 |
|
Kategorija prenapona (DC / AC) 1)
|
2/3 |
| Noćna potrošnja | <10 W |
| Dizajn invertera | Bez transformatora |
| Hlađenje | Regulirano hlađenje zrakom |
| Montaža | Unutarnja i vanjska montaža |
| Raspon temperature okoline | -25 – +60°C |
| Dopuštena vlažnost | 0 – 100% |
|
Maks. nadmorska visina 2)
|
3000m / 4000m |
| DC PV tehnologija spajanja | 3x DC+ i 3x DC- utične opružne stezaljke 2,5 – 10 mm² |
| Tehnologija spajanja DC baterija | 1x BATT+ i 1x BATT- utisni opružni terminali 2,5 – 10 mm² |
| AC priključna tehnologija | 5-polni AC push-in opružni terminali 1,5 – 10 mm² 3-polni pomoćni izvor napajanja push-in opružni terminali 1,5 mm² – 10 mm² 5x PE-vijčani terminali 2,5 – 16 mm² |
| Certifikati i usklađenost sa standardima | IEC 62109, IEC 62116, IEC 61727, IEC 62909, VDE 0126, VDE AR-N4105, AS/NZS 4777.2, EN 50549, CEI 0-21, G 98, R25 6) |
| Funkcije rezervnog napajanja | PV točka |
| Zvučne emisije | 36 dB(A) |
|
Kompatibilne baterije 5)
|
BYD Battery-Box Premium HVS/HVM 4) & LG RESU FLEX |
| Klasa emisije smetnji | B |
UČINKOVITOST
| Maks. učinkovitost (PV – mreža) | 98,2 % |
|---|---|
| Europska učinkovitost (ηEU) | 97,2% |
|
η pri 5% P ac,r 3)
|
89,6% |
|
η pri 10% P ac,r 3)
|
94,0% |
|
η pri 20% P ac,r 3)
|
96,5% |
|
η pri 25% P ac,r 3)
|
97,0% |
|
η pri 30% P ac,r 3)
|
97,3% |
|
η pri 50% P ac,r 3)
|
97,9% |
|
η pri 75% P ac,r 3)
|
98,1% |
|
η pri 100% P ac,r 3)
|
98,2% |
| Učinkovitost prilagodbe MPP-a | 99,9% |
ZAŠTITNI UREĐAJI
| Mjerenje istosmjerne izolacije | Da |
|---|---|
| Ponašanje preopterećenja | Pomak radne točke. Ograničenje snage |
| DC rastavljač | Da |
| DC zaštita od obrnutog polariteta | Da |
SUČELJA
| WLAN / 2x Ethernet LAN | Fronius Solar.web, Modbus TCP SunSpec, Fronius Solar API (JSON) |
|---|---|
| 6x digitalni ulaz/izlaz + 6x digitalni ulaz | Sučelje za prijemnik upravljanja valovitošću, upravljanje energijom |
| Zaustavljanje u nuždi (WSD) | Da |
| Datalogger i web poslužitelj | Uključeno |
| 2x RS485 | Modbus RTU SunSpec (dobavljač treće strane) / Fronius Smart Meter, baterija, Fronius Ohmpilot |
IZLAZNI PODACI PV TOČKA
| Maksimalna trajna izlazna snaga | 3000 VA |
|---|---|
|
Ne m. izlazna struja (Iac max)
|
13 A |
| Mrežni priključak | 1 ~ NPE 220 V / 230 V |
| Frekvencija | 50 Hz / 60 Hz |
| Maks. vrijeme prebacivanja PV-točka | 20 s |
| Frekvencija u modu rezervnog napajanja | 53 Hz |
PRIKLJUČAK NA BATERIJU
| Broj DC priključaka | 1 |
|---|---|
|
Maks. ulazna struja (Idc maks. )
|
12,5 A |
| Maks. ulazna/izlazna snaga (ovisno o priključenoj bateriji) | 4180 W |
| Min. DC ulazni napon | 160 V |
| Maks. DC ulazni napon | 531 V |
BILJEŠKE ZA TEHNIČKE PODATKE
1) Prema IEC 62109-1. Mogućnost naknadne ugradnje uređaja za zaštitu od prenapona DC SPD tip 1+2 za 2 MPP trackera dostupna pod sljedećim brojem artikla: 4,240,313,CK
2) Neograničeni / ograničeni raspon napona.
3) Na Udc,r
4) Ovo se ne odnosi na BYD Battery-Box Premium HVS 12.8 & HVM 8.3
5) Ovisno o certifikatu za pojedinu državu i dostupnosti
6) Trenutačne certifikate možete pronaći na www.fronius.com/symo-gen24-plus-cert
* Isc pv = Isc max ≥ Isc (STC) x 1,25 prema npr.: IEC 60364-7-712, NEC 2020, AS/NZS 5033:2021.











