Opis
Detalji o proizvodu
ULAZNI PODACI
| Broj MPP trackera | 1 |
|---|---|
|
Maks. ulazna struja (Idc max )
|
16,0 A |
|
Maks. struja kratkog spoja, niz modula*
|
24,0 A |
|
Raspon istosmjernog ulaznog napona (U dc min – U dc max )
|
150 – 1000 V |
|
Početni napon napajanja (U istosmjerni početak )
|
200 V |
|
Nazivni ulazni napon (U dc,r )
|
595 V |
|
MPP raspon napona (U mpp min – U mpp max )
|
250 – 800 V |
| Upotrebljivo MPP područje napona | 150 – 800 V |
| Broj DC priključaka | 3 |
|
Maks. Snaga PV generatora (P dc max )
|
7,4 kW vršna |
IZLAZNI PODACI
|
AC nominalni izlaz (P ac,r )
|
3700 W |
|---|---|
|
Maks. izlazna snaga (P ac max )
|
3700 VA |
|
AC izlazna struja (I ac nom )
|
5,3 A |
|
Priključak na mrežu (U ac,r )
|
3~ NPE 400/230, 3~ NPE 380/220 V |
|
Raspon izmjeničnog napona (U min – U max )
|
150 – 280 V |
|
Frekvencija (f r )
|
50/60 Hz |
|
Frekvencijski raspon (f min – f max )
|
45 – 65 Hz |
| Ukupno harmonijsko izobličenje | <3% @Pnom (230/400VAC 50Hz) |
|
Faktor snage (cos φ ac,r )
|
0,70 – 1 ind,/čep, |
OPĆI PODACI
|
Širina
|
432,5 mm |
|---|---|
|
Visina
|
642,5 mm |
|
Dubina
|
205,5 mm |
| Težina | 16,54 kg |
| Težina uklj. ambalaža | 18,65 kg |
| Stupanj zaštite | IP 65 |
| Klasa zaštite | 1 |
|
Kategorija prenapona (DC / AC) 1)
|
2/3 |
| Noćna potrošnja | < 1 W |
| Dizajn invertera | Bez transformatora |
| Hlađenje | Regulirano hlađenje zrakom |
| Montaža | U zatvorenom i na otvorenom |
| Raspon temperature okoline | -25°C – +60°C |
| Dopuštena vlažnost | 0 – 100 % |
|
Maks. nadmorska visina 2)
|
2000 m / 3400 m |
| DC tehnologija spajanja | 3x DC+ i 3x DC- vijčane stezaljke 2,5 – 16 mm² |
| AC priključna tehnologija | 5-pinske AC vijčane stezaljke 2,5 – 16 mm² |
| Certifikati i usklađenost sa standardima | ÖVE / ÖNORM E 8001-4-712, DIN V VDE 0126-1-1/A1, VDE AR N 4105, IEC 62109-1/-2, IEC 62116, IEC 61727, AS 3100, AS 4777-2, AS 4777 -3, CER 06-190, G83/2, UNE 206007-1, NRS 097 |
| Zvučne emisije | 49,9 dB(A) |
| Klasa emisije smetnji | B |
UČINKOVITOST
| Maks. učinkovitost (PV – mreža) | 98 % |
|---|---|
| Europska učinkovitost (ηEU) | 96,7 % |
|
η pri 5% P ac,r 3)
|
83,4 / 86,4 / 80,6 % |
|
η pri 10% P ac,r 3)
|
90,1 / 92,5 / 88,7 % |
|
η pri 20% P ac,r 3)
|
93,7 / 95,7 / 93,6 % |
|
η pri 25% P ac,r 3)
|
94,5 / 96,4 / 94,7 % |
|
η pri 30% P ac,r 3)
|
95,0 / 96,7 / 95,4 % |
|
η pri 50% P ac,r 3)
|
96,9 / 97,6 / 96,7 % |
|
η pri 75% P ac,r 3)
|
96,2 / 97,8 / 97,3 % |
|
η pri 100% P ac,r 3)
|
96,2 / 98,0 / 97,5 % |
| Učinkovitost prilagodbe MPP-a | > 99,9 % |
ZAŠTITNI UREĐAJI
| Mjerenje istosmjerne izolacije | Da |
|---|---|
| Ponašanje preopterećenja | Pomak radne točke, ograničenje snage |
| DC rastavljač | Da |
| DC zaštita od obrnutog polariteta | Da |
SUČELJA
| WLAN / Ethernet LAN | Fronius Solar.web, Modbus TCP SunSpec, Fronius Solar API (JSON) |
|---|---|
| 6 ulaza i 4 digitalna ulaza/izlaza | Sučelje za prijemnik za kontrolu valovitosti |
|
USB (utičnica tipa A) 4)
|
Bilježenje podataka, ažuriranje pretvarača putem USB flash pogona |
|
2x RS422 (RJ45 utičnica) 4)
|
Fronius solarna mreža |
|
Signalni izlaz 4)
|
Upravljanje energijom (plutajući relejni izlaz) |
| Datalogger i web poslužitelj | Integriran |
|
Vanjski ulaz 4)
|
Priključak brojila S0 / Ocjena prenaponske zaštite |
| RS485 | Modbus RTU SunSpec ili priključak mjerača |
BILJEŠKE ZA TEHNIČKE PODATKE
1) Prema IEC 62109-1.
2) Neograničen/ograničen raspon napona.
3) I na Umpp min / Udc,r / Umpp max.
4) Dostupno i u light verziji.
* I sc pv = I sc max ≥ I sc (STC) x 1,25 prema npr.: IEC 60364-7-712, NEC 2020, AS/NZS 5033:2021.










